Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

AOW i Most Rędziński

Minął rok od kiedy Autostradowa Obwodnica Wrocławia służy kierowcom łącząc autostradę A4 na wysokości Bielan Wrocławskich z drogą krajową nr 8 w Długołęce. Obwodnica to także połączenie komunikacyjne z wrocławskim lotniskiem i stadionem. Największym obiektem AOW jest Most Rędziński – najdłuższy w kraju most betonowy podwieszony do jednego pylonu wysokości 122  metrów. Przeprawa składa się z trzech części : estakady południowej, mostu głównego o długości 612 metrów i estakady północnej. Ustrój nośny mostu stanowią dwie oddzielne konstrukcje skrzynkowe z betonu sprężonego, (każda pod jedną trzypasową jezdnią autostrady) podwieszone do żelbetowego pylonu za pomocą 160 want. Długość przeprawy nad Odrą wraz z estakadami wynosi 1742 metry, a całość AOW ma 35 kilometrów.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Inwestycje AOW i Most Rędziński