Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Remont torowiska na ulicy Mogilskiej w Krakowie - informacje dla podróżujących

W sobotę rozpoczęły się prace związane z modernizacją linii tramwajowej od ronda Mogilskiego do placu Centralnego w Krakowie. W pierwszym etapie największe kłopoty dla zmotoryzowanych będą na odcinku od ronda Mogilskiego do parku Lotników Polskich. Pojadą tam tylko pojednym pasie w każdą ze stron. Jadąc w kierunku Nowej Huty, nieczynny będzie pas zewnętrzny. Natomiast w odwrotnym kierunku – pas wewnętrzny. Zlikwidowany będzie też lewoskręt w ul. Kosynierów. – Ponieważ po tym zawężonym odcinku kursować będą autobusy zastępcze, kierowcy powinni korzystać z tras objazdowych. W tym przypadku, by dostać się ze Śródmieścia do Nowej Huty, najlepiej jechać z wykorzystaniem ulic Brodowicza, Młyńska i Bora Komorowskiego.  

Apel o korzystanie z komunikacji miejskiej.Uwaga w okresie remontu na tym odcinku także czeka pasażewrów wiele zmian:

 

Linie tramwajowe:   5, 9 – zostaną zawieszone, 1, 14 – kursować będą bez zmiany trasy i częstotliwości, do obsługi linii 14 kierowany będzie tabor NGT8, 4 – kursować będzie od Wzgórz Krzesławickich do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie Aleją Pokoju, Powstania Warszawskiego do Ronda Mogilskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Bronowic Małych. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. 10 – kursować będzie od Pleszowa do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie Aleją Pokoju, Powstania Warszawskiego do Ronda Mogilskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Borku Fałęckiego. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. 22 – kursować będzie na stałej trasie Walcownia – Borek Fałęcki ze zmniejszoną częstotliwością do 20 min przez cały dzień, 52 – kursować będzie od Os. Piastów do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie Aleją Pokoju, Powstania Warszawskiego do Ronda Mogilskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Czerwonych Maków. Częstotliwość kursowania zostanie zmniejszona w godzinach szczytu do 10 min, 64 – na całej trasie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa „Za Tramwaj", 70 – zastępcza linia tramwajowa, kursować będzie na trasie: Czerwone Maki – Grota-Roweckiego – Kapelanka – Monte Cassino – Dietla – Starowiślna – Westerplatte – Pawia – Dworzec Towarowy z częstotliwością 10 min tylko w godzinach szczytu w dni powszednie, 72 - zastępcza linia tramwajowa, kursować będzie na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Brożka – Kapelanka – Monte Cassino –Dietla – Grzegórzecka – Aleja Pokoju - Dąbie z częstotliwością 20 min w godzinach 6 – 19 tylko w dni powszednie, 75 – zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Nowy Bieżanów – Ćwiklińskiej – Wielicka – Starowiślna – Grzegórzecka –Powstania Warszawskiego – tunel – Prądnicka – Krowodrza Górka z częstotliwością 20 min przez cały tydzień, 77 - zastępcza linia tramwajowa, kursować będzie na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja – Broniewskiego – Andersa – Solidarności– Ujastek – Mrozowa – Walcownia z częstotliwością 20 min tylko w godzinach szczytu w dni powszednie.

Linie autobusowe:   124/424 – zostaną zawieszone (w zamian uruchomione zostaną linie 724 i 744) 128 – wprowadzona zostanie korekta trasy i kursować będzie od Mistrzejowic do Ronda Młyńskiego bez zmian, następnie ulicą Meissnera,Mogilską do Ronda Mogilskiego, gdzie linia wróci na swoją stałą trasę do Powstańców Wielkopolskich. Częstotliwość kursowaniawyniesie 15 min w godzinach szczytu, 24 min poza godzinami szczytu i w weekendy, 163 – kursować będzie na stałej trasie Rżąka – Kombinat. Zostanie uruchomiona we wszystkie dni tygodnia i funkcjonować będzie zczęstotliwością 24 min w godzinach szczytu, 30 min poza godzinami szczytu, 60 min w weekendy. Poza szczytem i kilkoma kursamiwieczorem oraz w weekendy linia zostanie skrócona przez Al. Róż do Alei Przyjaźni i funkcjonować będzie na trasie Rżąka – Aleja Przyjaźni, 182 – kursować będzie na stałej trasie Os. Na Stoku – Dworzec Główny Wschód ze zwiększoną częstotliwością do 15 min w godzinach szczytu, 24 min poza godzinami szczytu i 30 min w weekendy, 482 – kursować będzie na stałej trasie Mistrzejowice – Dworzec Główny Wschód ze zwiększoną częstotliwością do 15 min w godzinach szczytu i 24 min poza godzinami szczytu. Linia nie będzie funkcjonować w weekendy. Rozkłady jazdy linii 182 i 482 zostaną ze sobąskoordynowane, dzięki czemu na wspólnym odcinku utworzą 7,5 minutowy takt kursowania w godzinach szczytu oraz 12 minutowy pozagodzinami szczytu, 704 – zastępcza linia autobusowa, kursować będzie na trasie Rondo Czyżyńskie – Rondo Mogilskie z częstotliwością 5 min w godzinach szczytu oraz 8 min poza godzinami szczytu i w weekendy, 724/744 – zastępcze linie autobusowe kursujące na trasie: Czyżyny Dworzec – Rondo Czyżyńskie - Aleja Jana Pawła II – Mogilska –Ułanów (724) – Meissnera (744) – Rondo Młyńskie – Pilotów – Łukasiewicza (powrót: Grochowska) – Beliny-Prażmowskiego – Lubicz –Basztowa – Dunajewskiego – Piłsudskiego – Cracovia Stadion z częstotliwością 15 min w godzinach szczytu i 24 min poza godzinamiszczytu i w weekendy. Linie utworzą takt kursowania 7,5 minutowy w godzinach szczytu i 12 minutowy poza godzinami szczytu i w weekendy.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

http://zikit.krakow.pl/aktualnosci/4797-kmk-w-trakcie-remontu-torowiska-w-ul-mogilskiej-i-al-jana-pawa-ii

 

Źródło: Zarząd Infrastruktury Komunalanej i Transportu, Magiczny Kraków

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Inwestycje Remont torowiska na ulicy Mogilskiej w Krakowie - informacje dla podróżujących