Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Parking podziemny pod Wawelem cz. I

Parking podziemny pod Wawelem cz. I600 miejsc parkingowych  nieopodal Wawelskiego Wzgórza zapewnia pierwszy w kraju koncesyjny parking podziemny powstały w formule partnerstwa publiczno-prywatnego . Koncesjonariusz, firma Ascan, po 70 latach użytkowania ma przekazać obiekt miastu. Partnerzy zgodnie przyznają, że współpraca podczas realizacji projektu była bardzo dobra. Miastu przybyły miejsca parkingowe i odnowiony Plac na Groblach. Aby zachęcić kolejnych inwestorów władze Krakowa wprowadziły dziesięcioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości dla tych, którzy wybudują ogólnodostępne parkingi wolnostojące. Koncesjonariusz parkingu na Placu przy Groblach zyskał opinię solidnego partnera i dobrej firmy, lecz po niespełna dwóch latach funkcjonowania parkingu, nie liczy na zyski, a jedynie na zwrot poniesionych kosztów. Co może być tego przyczyną?

 

 

Przeczytaj także: Wrocławski parking podziemny w formule PPP

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie Parking podziemny pod Wawelem cz. I