Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TraCit i zarządzanie mobilnością cz. II

TraCit i zarządzanie mobilnością cz. IIPociąg, rower lub komunikacja zborowa to lepszy wybór niż podróż samochodem osobowym, o ile chcemy m.in. zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Właściwy wybór środka transportu będzie niebawem zależny nie od chęci użytkownika ruchu, który niekoniecznie musi się przejmować redukcją CO2, ale choćby od konieczności skorzystania z tańszej oferty. Zgodnie z Białą Księgą UE w transporcie to „użytkownik płaci” i „zanieczyszczający płaci”, stąd wjazd do centrów miast samochodem z napędem spalinowym będzie kosztownym luksusem. Redukcja CO2 jest jednym z rozwiązań promowanych przez międzynarodowy projekt TraCit. Jego wyniki zaprezentowano na Politechnice Krakowskiej, która jest partnerem w unijnym projekcie TraCit obok angielskiego Uniwersytetu w Portsmouth, UM Viimisi w Estonii i Sztokholmskiego Instytutu Ochrony Środowiska – Centrum w Tallinie.

 

Komentarze  

 
profile
0 #1 profile 2018-10-30 17:28
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpowiedz z cytatem | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie TraCit i zarządzanie mobilnością cz. II