Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ciche nawierzchnie

W dobie budowy niezliczonych ekranów akustycznych, na wybranych odcinkach drogi wojewódzkiej 780 zastosowano ciche nawierzchnie. Po ponad dwóch latach od realizacji pilotażowego programu, ich stan jest niemal idealny. Badania równoważnego poziomu dźwięku potwierdziły też najważniejsze oczekiwania inwestora, bowiem dzięki zastosowaniu na przykład nawierzchni z asfaltu porowatego można obniżyć poziom hałasu nawet o 8 decybeli. Przy zachowaniu płynnego ruchu pojazdów, ciche nawierzchnie drogowe mogą być też stosowane na odcinkach dróg i ulic z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie Ciche nawierzchnie