Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jak się żyje z większą Strefą A w Krakowie?

Dla dobra pieszych i rowerzystów. Już ponad tydzień Krakowianie żyją z rozszerzonymi strefami A. Niby to kilka fragmentów ulic, ale mieszczących się w ścisłym centrum miasta i prowadzących do bardzo ważnych węzłów komunikacyjnych Krakowa z których na co dzień korzystają piesi, rowerzyści i kierowcy aut. 1go lipca zostało wprowadzone nowe oznakowanie na ulicy Grodzkiej, Pijarskiej i Krupniczej. Nowe fragmenty strefy A mają sprawić, że z tych ulic definitywnie znikną samochody. Dodatkowo na ul. Grodzkiej został zlikwidowany kontrapas rowerowy, a w zamian cała ulica została potraktowana jako droga pieszo – rowerowa. Ale wprowadzenie poszerzonej strefy A musi także wpłynąć na zmianę części zachowań aktywnych w tym rejonie rowerzystów. Zwłaszcza dla użytkowników wózków rowerowych. Niemożliwy będzie m.in. przejazd z ul. Jana do Bramy Floriańskiej i dalej do drogi rowerowej wzdłuż Warszawskiej. Niemożliwy będzie także wjazd wózkiem rowerowym na końcowy odcinek ul. Krupniczej. Objazd Sławkowską i Plantami, a w stronę centrum – również Szpitalną. Opinie Krakowian zamieszczamy w naszym clipie video …

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie Jak się żyje z większą Strefą A w Krakowie?