Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dlaczego w Krakowie mniej popularna od samochodów staje się komunikacja miejska?

Z badań przeprowadzonych przez Politechnikę Krakowską, udział komunikacji miejskiej jako środka transportu do pracy lub domu spadł w ostatnich 10 latach z 42% do 36%. Według badań coraz popularniejszy jest samochód, z którego na co dzień korzysta ok 33% mieszkańców. 10 lat temu autem do pracy dojeżdżało tylko 27% mieszkańców.


Dlaczego tak się dzieje? - pytaliśmy Piotra Hamarnika z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transpotu w Krakowie.

Kraków opracowuje koncepcje trzech parkingów Park&Ride w rejonie pętli tramwajowych na Kurdwanowie, w Małym Płaszowie i Bieżanowie, oraz na terenie Krowodrzy (przy okazji budowy linii tramwajowej Krowodrza Górka - Górka Narodowa).

Czy to przekona zmotoryzowanych do korzystania z komunikacji miejskiej?

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.

Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Strona główna Drogi i mosty Zarządzanie Dlaczego w Krakowie mniej popularna od samochodów staje się komunikacja miejska?