Menu

edroga.tv - portal drogowy

Napisz do nas  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Realizacje

Przejścia dla zwierząt na A1 cz. II

20 Wrz 2012

Na autostradowym odcinku  A1 Pyrzowice-Gorzyczki  powstały i nadal są budowane obiekty, dzięki którym zminimalizowane zostają skutki bliskiego sąsiedztwa  dróg z obszarami lęgowymi i żerowiskami. Wybudowano między innymi estakadę nad stawem Moczury, górne przejścia dla dużych zwierząt i sztuczne zbiorniki dla płazów. Niektóre rozwiązania bazujące na starych projektach zostały dostosowane do obecnej wiedzy na temat funkcjonowania przejść dla zwierząt, a na czterech odcinkach autostrady prowadzony jest monitoring. 

Czytaj więcej: Przejścia dla zwierząt na A1 cz. II

Przejścia dla zwierząt na A1 cz.I

18 Wrz 2012

Na autostradowym odcinku A1 Pyrzowice-Gorzyczki powstały i nadal są budowane obiekty, dzięki którym zminimalizowane zostają skutki bliskiego sąsiedztwa dróg z obszarami lęgowymi i żerowiskami. Wybudowano między innymi estakadę nad stawem Moczury, górne przejścia dla dużych zwierząt i sztuczne zbiorniki dla płazów. Niektóre rozwiązania bazujące na starych projektach zostały dostosowane do obecnej wiedzy na temat funkcjonowania przejść dla zwierząt, a na czterech odcinkach autostrady prowadzony jest monitoring.

Czytaj więcej: Przejścia dla zwierząt na A1 cz.I

Laboratorium badawcze EKKOM

03 Lis 2011

Laboratorium badawcze EKKOMMetod i środków ochrony przed hałasem jest wiele. Ich właściwy dobór decyduje o zminimalizowaniu skutków oddziaływania hałasu na środowisko. Pierwszym i najważniejszym elementem jest wykonanie pomiarów akustycznych oraz ich analiza. Na ich podstawie są opracowywane mapy akustyczne oraz wszelkie inne projekty dotyczące hałasu. Zajmuje się tym Laboratorium badawcze EKKOM posiadające akredytację PCA w zakresie wykonywania pomiarów równoważnego poziomu dźwięku pochodzącego od dróg, linii tramwajowych i linii kolejowych.

Czytaj więcej: Laboratorium badawcze EKKOM

Augustowska droga wodna

26 Sie 2010

Augustowska droga wodnaJeden z cenniejszych zabytków polskiej kultury technicznej powstał w XIX wieku. Ma ponad 100 kilometrów długości, 18 śluz murowanych i 23 upusty. Kanał Augustowski to także swoista enklawa przyrodnicza, w której jest ponad 1000 gatunków roślin i ponad 30 gatunków ryb. Kanał i Puszcza Augustowska stworzyły wyjątkową symbiozę. Wodny trakt, który połączył zlewnię Wisły ze zlewnią Niemna, dziś wykorzystywany jest głównie jak trasa turystyczna.

Czytaj więcej: Augustowska droga wodna

Teoria w praktyce – przejścia dla zwierząt

20 Lip 2009

Teoria w praktyce – przejścia dla zwierząt

„Pracownia na rzecz Wszystkich Istot” zorganizowała dla uczestników szkolenia, które odbyło się w Wiśle, wycieczkę. Jej celem była przede wszystkim ocena zrealizowanych lub właśnie budowanych przejść dla zwierząt na drogach Beskidów Żywieckiego i Śląskiego.

Czytaj więcej: Teoria w praktyce – przejścia dla zwierząt